Okúzľujúca klasika! Odtiene sivej, ktoré neomrzia

90-fotolia_108679639.jpg

Ako na vás pôsobia odtiene sivej? Jedna z najobľúbenejších farieb, ktorá dominuje v názve bestselleru aj jeho filmového spracovania ‚Päťdesiat odtieňov sivej‘, ktorého pokračovanie ovládlo všetky kinosály, dostane aj vás.

Pusťte si domov klasiku, ktorá nikdy nestráca pôvab a súčasne si uchováva štipku tajomna. Nie náhodou sa sivá považuje za nadčasovú farbu, ktorá je praktická ako aj úchvatná.

Odborníčka na farby Leatrice Eiseman vo svojej knihe ‚Colours for Your Every Mood‘ (‚Farba pre každú vašu náladu‘) poukazuje na to, že sivá predstavuje v prvom rade odolnosť a dlhovekosť, ktorá vyplýva zo spojenia odtieňov žuly, štrku a kameňa. Stačí sa pozrieť na antické chrámy a stĺpy, ktoré odolávajú pôsobeniu času. Farebná škála sivej nám teda najčastejšie evokuje nadčasovosť a spoľahlivosť. Existuje snáď niekto, kto by nechcel svoj interiér urobiť nadčasovým?

Ak nepovažujete kombinovanie farieb za svoju silnú stránku, sivú budete milovať. Nech už ju spojíte s akýmkoľvek odtieňom, nikdy neurobíte chybu. Napríklad pastelové odtiene vedľa sivej nádherne vyniknú a svojím spôsobom dospejú. Ak skombinujete výraznú čierno-bielu kombináciu s odtieňmi sivej, pozdvihnete ju na vyššiu, luxusnejšiu úroveň.

Nie nadarmo sa hovorí, že sivá je farbou intelektu. V spojení s hĺbavou a premýšľavou sivou mozgovou kôrou môžu odtiene sivej symbolizovať hľadanie pravdy a múdrosti, ale aj vedy a techniky.

Aj keď sa sivá farba často neocitá na výslní pozornosti módy, vidíme v nej známku kvality, stability a kultivovanosti. Upútala táto vážna, elegantná a šik farba vašu pozornosť? Inšpiráciu, ako ju zasadiť do svojho interiéru, nájdete v našej fotogalérii.

 

Fotogalerie

Kde nás nájdete?

Kde nás najdete?

Vaša najbližšia pobočka

Zadajte obec, ulicu, kde sa nachádzate:

Počasie | Celá SR

Počasie
Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o.
Na stanicu 937/26b
010 09 Žilina
Slovensko
IČO: 53 076 281, IČ DPH: SK2121252881

Tel.: +421 41 7631 483
Fax.: +421 41 7631 484
pci-sk@pci-group.eu
Odborno-technickí poradcovia PCI

COPYRIGHT 2012 ©
Fasádne štúdio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmienky použitia / Imprint / Ochrana dát

Facebook Fasádné štúdio Kanál Youtube - nové videá